Jak przygotowuję opis USG tarczycy

Ogromną wagę przykładam do tego, jak sporządzony jest opis USG tarczycy. Przygotowuję go z tą myślą, aby Twój lekarz (endokrynolog, lekarz rodzinny, chirurg, onkolog) otrzymał wszelkie dane, które są niezbędne do podjęcia dalszych decyzji. Staram się wychwycić i opisać jak najwięcej niuansów i detali. Od nich ostatecznie będzie zależeć właściwa diagnoza.

Nawet najdoskonalszy opis nie zastąpi jednak obrazu. Dlatego do opisu załączone są zdjęcia, dzięki którym Twój lekarz będzie mógł zobaczyć i samodzielnie ocenić to, co ja widziałem w trakcie badania.

Uważam, ...

Więcej →

USG tarczycy jest jednym z najważniejszych badań w endokrynologii

Badania USG tarczycy wykonuję w gabinecie przy ul. Asnyka 9/1 w Gdańsku-Oliwie. Rejestracja na USG tarczycy odbywa się telefonicznie (tel. 727 9441) lub on-line, w ten sam sposób, jak rejestracja na wizytę.

Badania wykonywane są wysokiej klasy aparatem Toshiba Aplio 300.

W trakcie badania oceniana jest jej wielkość, cechy charakterystyczne tj. echogeniczność lub unaczynienie. Odnotowywana jest obecność guzków lub innych zmian ogniskowych. Jak przygotowywany jest opis badania USG?

Każda zmiana w tarczycy jest dokładnie opisywana (jej położenie, wielkość, struktura, unaczynienie i ...

Więcej →

Jak diagnozowane są guzki tarczycy?

Pierwszym krokiem po stwierdzeniu obecności guzka jest badanie lekarskie, w trakcie którego ocenia się twardość i ruchomość guzka, czy guzek jest pojedynczy, jaka jest wielkość i konsystencja tarczycy. Odnotowywana jest ponadto obecność objawów nadczynności lub niedoczynności tarczycy. U większości pacjentów zostanie także oznaczone stężenie TSH we krwi. Na podstawie badania lekarskiego i wyniku TSH zwykle nie można określić czy guzki tarczycy spowodowane są przez nowotwór złośliwy, dlatego stosuje się bardziej wyspecjalizowane badania, tj. USG tarczycy i biopsja ...

Więcej →
Page 1 of 3 123